La 3a Nit de l’Esport de Cubelles guardona una trentena d’esportistes i equips locals

25 de novembre de 2019


La gala va aplegar més de 200 persones al pavelló Poliesportiu

 

 

El pavelló Poliesportiu va tornar a ser l’escenari de la gala d’entrega de guardons i homenatges als esportistes locals en la Nit de l’Esport de Cubelles, que arribava a la tercera edició. Més de 200 persones van apropar-se el passat divendres 22 de novembre per assistir a un esdeveniment plenament consolidat en el calendari local. Presentat enguany pel periodista de Ràdio Cubelles, Marc Torres, la 3a Nit de l’Esport va retre més de 30 homenatges, tant a esportistes individuals com d’esports col·lectius, a més de reconèixer la tasca de persones vinculades històricament en entitats esportives locals com Borja Ferrer i Miquel Padreny del Club Patí Cubelles, Alfons Pedro del Club Futbol Cubelles o Jose F. Almendros del Club Tennis Cubelles. A més, es va voler destacar l’esforç de l’excursionista Ramon Barella en el seu intent d’ascens al Mera Peak i al sènior femení del Club Bàsquet Cubelles per la bona temporada 2018/2019.

 

El regidor d’Esports, Narcís Pineda, es mostrava molt satisfet “de fer un reconeixement a tantes persones de Cubelles en una nit excepcional que toca la fibra”. L’Alcaldessa, Rosa Fonoll, també es mostrava agraïda per la quantitat de disciplines on hi destaquen els esportistes locals.

 

La gala va estar amenitzada per les actuacions de la coral Espiga XXI.

 

 TRANSMISSIÓ DE LA GALA FETA PER CANAL BLAU:
 

Premiats i premiades a la 3a Nit de l’esport

 

Diploma de reconeixement a l’esforç i els valors de l’esport:

-Sènior femení del C.B. Cubelles

-Ramon Barella

 

Reconeixement a referents de les entitats esportives de Cubelles:
-José F. Almendros (Club Tennis Cubelles)
-Borja Ferrer (Club Patí Cubelles)

-Miquel Padreny (Club Patí Cubelles)

-Alfons Pedro (Club Futbol Cubelles)

 

Reconeixements a esportistes: 

CLUB FUTBOL SALA CUBELLES

Cadet A: Ascens a 1a divisió.

 

CLUB FUTBOL CUBELLES

Benjamí D: Campions de lliga de 3a divisió (grup 28è). Ascens a 2a divisió.

Benjamí B: Sotscampió de lliga de 1a divisió (grup 5). Ascens a categoria preferent.

Aleví F:Campions de lliga de 3a divisió (grup 34è). Ascens a 2a divisió.

Amateur A: Campions de lliga de 3a catalana (grup 12è).Ascens a 2a Catalana (grup 3r). Sotcampió de la Copa Catalunya Amateur.

 

CLUB PATÍ CUBELLES

Sènior femení: Ascens a 1a Catalana.

 

CLUB VOLEIBOL CUBELLES:

Sènior femení: Ascens a 3a Catalana.

 

CLUB BÀSQUET CUBELLES

Premini mixte: Campions i campiones de lliga.

 

CLUB MARÍTIM CUBELLES

Josep Ramon Soler Ruiz: 1r classificat en el campionat de Vela de ràdiocontrol classe IOM.

Eduard Bonifaci Gonzalvo: 2n classificat en el campionat de Vela de ràdiocontrol classe IOM.

Jordi Martorell Mayans: 3r classificat en el campionat de Vela de ràdiocontrol classe IOM.

Jordi Aranega Moreno: 4t classificat al Campionat d’Espanya de Vela.

 

CLUB PATINATGE ARTÍSTIC

Bruna Uche Pamplona: 1a classificada en el Campionat de Barcelona sènior en la modalitat figures obligatòries.

Lara Henarejos Carnerero: 2a classificada en el Campionat de Barcelona sènior en la modalitat de figures obligatòries.

Noa Cabezas Durán: Promociona dues categories en la modalitat Lliure en una temporada.

Anna Estrada: Promociona dues categories en una temporada.

Aina Calderón: Promociona dues categories en una temporada.

 

Reconeixement a esportistes d’elit: 

CHRISTIAN MARTÍNEZ ASTUDILLO (Slàlom)

Campió de Catalunya i d’Espanya en la prova cronometrada divisió WS4M.

Campió de Catalunya i d’Espanya en la prova d’eliminació individual divisió WS4M

Rècord absolut de Catalunya i d’Espanya en la prova d’eliminació individual.

 

LAURA DÍAZ FERNÁNDEZ (Rally):

4a de la General de copilots femenines de cotxes del Campionat d’Espanya de Rallies Tot Terreny.

 

MARINA ESCUDERO CABACAS (Gimnàstica artística):

Nivell Via Olímpica 3: Campiona de Catalunya per equips    

Nivell Via Olímpica 4:

-2a classificada individual general

-1a classificada a barra.

-1a classificada a terra.

-2a classificada a paral·leles.

Per tercer any consecutiu, Campiona de Catalunya del seu nivell a Via Olímpica 4.

Campionat d’Espanya:

-5a classificada individual.

-Campiona d’Espanya de Barra.

-Campiona d’Espanya de terra.

-5a classificada a Salt.

 

MONTSERRAT BRUÑO BORDONADO (Gimnàstica aeròbica):

Campiona d’Espanya per equips en el nivell 4 base.

Campiona d’Espanya en la modalitat Aerodance.

 

AITOR NIN NOGUERA (Taekwondo):

Medalla de plata al campionat de Catalunya júnior -55Kg.

 

DAVID LORENTE LLAMAS (Taekwondo):

Or al campionat de Catalunya sènior (novembre de 2018).

4t a l’europeu per clubs (desembre 2018).

Sotscampió de Catalunya júnior (desembre 2018).

Plata al campionat de Catalunya sots21 2019.

Or al campionat d’Espanya per seleccions 2019.

4t al Campionat d’Europa 2019.

 

CLÀUDIA SÁNCHEZ FORMENT (Taekwondo):

3a al campionat de Catalunya precadet -37Kg (novembre de 2018).

3a al campionat de Catalunya precadet -37Kg 2019.

 

JUDIT HERRADA ARQUER (Taekwondo):

3a al campionat de Catalunya promoció júnior -52Kg.

 

MARINA GUARCH MARTÍ (Atletisme):

Campiona de Catalunya de tardor en salt de llargada i triple salt.

3a classificada al Campionat de Catalunya d’atletisme en proves combinades en pista descoberta.

 

AITOR CAMPAMÀ CHACÓN (Motor enduro):

Subcampió de Catalunya d’enduro.

4t Classificat al Campionat d’Espanya d’enduro.

 

MARC FONTANALS BENAVENT (Motocròs):

Campió Team Green Cup Espanya 2019, categoria motocròs MX2, de la Copa Kawasaki Espanya.

Sotscampió de la lliga catalana en categoria motocròs MX2.

 

SARA COMAN MARINESCU (Ball esportiu):

Campionat d’Espanya:

-1a classificada en la modalitat 10 balls.

-1a classificada en la modalitat llatins.

-1a classificada en la modalitat Standard. 

A nivell internacional:

-1a classificada en modalitat Standard i llatins de la Dance Cup Benidorm.

-1a classificada en modalitat Standard i llatins de la Kosicé Open d’Slovakia.

 

 


3a nit esport (2)
  • Icone facebook
  • Icone impressora
Logotip CC Ajuntament de Cubelles
  • Plaça de la Vila, 1
  • 08880 Cubelles
  • Fax 938951023